Zeyerova 775/21, Ústí nad labem - střekov

Zubní implantáty

V případě, že přijdete o zub, nabízí se dvě řešení. Buď se nabrousí dva okolní zuby vedle mezery, což je v dnešní době dost radikální řešení anebo se místo po původním zubu nahradí implantátem. Implantát je trvalým, dokonale funkčním a estetickým řešením s životností několik desítek let.

MATERIÁL IMPLANTÁTU

Nejčastěji se jedná o titan, který je biologicky kompatibilní a naše tělo ho vnímá jako tělu vlastní materiál. Titan je pevný, je odolný vůči žvýkacím silám, chuťově neutrální a tak nevzniká žádná “kovová” pachuť. Implantáty mají různé povrchové úpravy části, které se zavádí do kosti pro dokonalou integraci. Nejlepší vlastnosti mají implantáty s aktivním biopovrchem, který zkracuje dobu hojení na polovinu a procento úspěšnosti implantace se pohybuje okolo 99%

VÝHODY IMPLANTÁTU

- Trvanlivost ošetření  
- Komfortní pocit vlastních zubů  
- Estetické řešení  
- Vyhnete se snímatelné náhradě  
- Může sloužit jako opora pro můstek nebo protézu 
- Vyhneme se broušení sousedních zubů po ztrátě 1 zubu

Zubní implantát je řešení pro každého, kdo potřebuje nahradit jeden či více zubů a nespokojí se s můstky či snímací náhradou. V našich ordinacích provádíme kompletní implantologické ošetření včetně tzv. kostních augmentací a doplňování umělého kosti do míst, kde je jí nedostatek.

Obava z bolesti ?

Obava z bolesti či alergické reakce je dnes již absolutně zbytečná. Samotná alergie na titan prakticky neexistuje. V případě, že se implantát neuchytí, jde většinou o místo s nedostatkem kosti nebo to může potkat člověka s celkovou zdravotní komplikací- pokud by se tak stalo- finance vložené do ošetření se Vám vrací!

Výrobce implantátu

Nabízíme implantáty značek

OKTAGON
  -  vyrobené v Německu

STRAUMANN -  vyrobené ve Švýcarsku

JAK TO PROBÍHÁ?

Umístění implantátu v kosti se provádí na základě rentgenového nebo CT vyšetření, které nám zobrazí stav kosti a okolních tkání. Pokud má pacient v místě plánované implantace dostatek kvalitní kosti, můžeme zavádět šroub okamžitě a můžeme zhotovit i provizorní korunku - takže pacient odejde s novým zubem v jedné návštěvě. Jestliže kvalitní kost chybí, je možné ji doplnit.Zavedení implantátů předchází důkladné vyšetření celého chrupu, stavu čelistí a dásní a během konzultace si spolu s lékařem popovídáte o možnostech a Vašich představách a získáte tak dostatek informací o samotném zákroku.Celá implantace se odehraje v lokální anestesii, která pokryje všechnu možnou bolest a tak pacient nic necítí. Lékař malým řezem odkryje kost pod dásní, vystřídá několik vrtáků v kosti a poté zavede samotný implantát. Rána se poté zašije 2-5 stehy a pacient odchází cca po 30 minutách domů. Zcela výjimečně se objeví mírný otok tváře, modřina, bolestivost rány, mírné krvácení a ztuhlost žvýkacích svalů. Tyto komplikace však ustupují velmi rychle a pomůže studený obklad a léky proti bolesti.